28 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś obchodzimy XVI Dzień Papieski. Z tej racji jest organizowana przez: Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ogólnopolska zbiórka publiczna na stypendia dla uzdolnionej a niezamożnej młodzieży. Zbiórka ta jest również przeprowadzana na terenie naszej parafii. Osoby kwestujące posiadają odpowiednie znaczki i identyfikatory. Za życzliwe wsparcie tej akcji składamy serdecznie Bóg Zapłać.
2. Dziś na mszy św. o godz. 10.00 modlimy się za nauczycieli i wychowawców z racji dnia Edukacji Narodowej przypadającego w piątek.
3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla wszystkich zelatorek z naszych parafialnych Kół Różańcowych.
4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
5. W przyszłą niedzielę niedziela misyjna, modlimy się za misjonarki i misjonarzy, ofiary składane na tace są przeznaczone na misje.
6. W kancelarii parafialnej są przyjmowane modlitwy wypominkowe za naszych zmarłych. Pamiętajmy o tych, którzy odeszli z naszych szeregów do wieczności i oczekują naszej modlitwy.
Wypominki jednorazowe na cmentarzu będą na zmianę przeplatane modlitwą Maryjną – i będą odmawiane wszystkie z kaplicy cmentarza komunalnego. Rozpoczniemy je o godz. 11.00 . O godz. 12.00 będzie Msza św. w kaplicy, a po niej wyruszy procesja na wszystkie cmentarze, ale już bez wypominek. Zatrzymamy się przy grobie kapłanów, przy krzyżach i zgodnie z rytuałem będziemy święcić groby polecając zmarłych tam spoczywających.
7. Na cmentarzu komunalnym w Słodkowie będą także czytane wypominki za naszych parafian tam spoczywających.
8. Dziękujemy za ofiary na polichromię w naszym kościele od rodziny z Żuk, Smorawińskiego 1, Wyszyńskiego 5, Szadowa Pańskiego, K.Ż.R. Nr 1.
9. Dziś jest rozprowadzany kolejny numer tygodnika : IDZIEMY” zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
10. Dziękujemy za ofiary składane w kancelarii parafialnej w imiennych kopertach i na tacę. Za wszystkie ofiary i modlitwy w intencji dalszych prac w naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać.

Turek, dn. 09. X 2016r.
Czytany 5873 razy Ostatnio zmieniany sobota, 08 październik 2016 15:14