• sobota, 26 listopad 2016 17:51

Dekanalne Spotkanie Wspólnot Różańcowych

W sobotę 26 listopada 2016 roku w parafii św. Barbary w Turku odbyło się Spotkanie Kół Żywego Różańca z całego dekanatu tureckiego. Myślą przewodnią tego modlitewnego spotkania były słowa zaczerpnięte z hasła nowego roku duszpasterskiego: "Idźcie i głoście". Wspólnoty Żywego Różańca mają szczególną świadomość, że przez swoją wierność modlitwie różańcowej, mają obowiązek ewangelizacji i dawania świadectwa swoim życiem, gdziekolwiek Pan Bóg ich posyła. Wsparci orędownictwem Maryi, mają tak jak Ona zawsze wskazywać na Chrystusa i wiernie wypełniać wszystko, czego On od nas oczekuje. Dekanalny Dzień Skupienia rozpoczął się o godz. 10.00. Uczestników spotkania powitał proboszcz parafii św. Barbary Ks. Kanonik Mirosław Frankowski. Następnie przed Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy radosną część różańca świętego. W przeżyciu poszczególnych tajemnic wspomagały nas rozważania św. Jana Pawła II, szczególnego miłośnika Maryi i modlitwy różańcowej. O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył opiekun Kół Różańcowych przy parafii św. Barbary Ks. Dariusz Ziemniak. W okolicznościowej homilii kaznodzieja zwrócił szczególną uwagę na misje Kół Różańcowych przy każdej parafii i zachęcał, by powierzając się Maryi Królowej Różańca Świętego, być świadkami i głosicielem Chrystusowej Prawdy.
Po Mszy świętej wszyscy spotkali się przy wspolnym stole, dzieląc się swoimi doświadczeniami i trudnościami.
Dziękujemy Gościom za obecność i  dar wspólnej modlitwy, Parafialnej wspólnocie za przygotowanie rozważań, oprawę liturgii i pyszne ciasto, a Wszystkim za dar ołtarza przeznaczony na dalsze prace związane z wykonywaniem polichromii w naszej świątyni.
Czytany 3361 razy Ostatnio zmieniany sobota, 26 listopad 2016 21:57